ARTUM - hudební a umělecká agentura Olomouc

Katalog umělců

Hudební skupiny

Šansonový recitál „Pocta Haně Hegerové“

V programu plném emocí zaznějí šansony a písně nejznámější české šansoniérky Hany Hegerové – Lásko prokletá, Čerešně, Milord, Mapa lásky atd. doplněné autorskou poezií.

Dana Chytilová je všestranná zpěvačka a koncertní šansonový program je tak jen část toho, co může nabídnout.

Můžete ji slyšet zpívat rockovou klasiku s olomouckou kapelou No Limit, (Janis Joplin, Led Zeppelin atd.), vystupuje s programem muzikálových melodií „Život je kabaret s Liborem Pantůčkem“, příležitostně zpívá s bigbandem Gustava Broma a můžete ji slyšet také zpívat s vlastní taneční kapelou SYRINX na plesech, večírcích nebo svatbách.

Sama zpěvačka ale říká: “Šansony jsou mému srdci nejbližší, je to má celoživotní láska“. Šansonový recitál tak možná právě proto patří k tomu nejlepšímu, co může Dana Chytilová nabídnout.

Plisé

Hudební skupina SYRINX

Hudební skupina SYRINX je ideální kapela pro plesy, zábavy, firemní párty, dny otevřených dveří, svatby, večírky, rodinné oslavy apod.

Repertoár obsahuje písničky české i zahraniční od 60. let po současnost, skladby rockové, včetně rockové klasiky, popové, disko, evergreeny, klasické tance, blues a samozřejmě „lidovky“.

Výběr skladeb na konkrétní akci je vždy podřízen věkovému složení posluchačů a momentální náladě.

Hudební skupina vystupuje ve čtyřčlenném složení a její obsazení - klávesy, kytara, dechové nástroje (saxofon, trubka) zpěvačka, zpěv všech členů - zaručuje pestrost živé hudební produkce, takže stoprocentně obstojí ve srovnání s většími kapelami. Její projev je dynamický, pokud hraje k tanci a decentní, pokud hraje např. k setkání obchodních partnerů, kde vyplní prostor jako příjemná hudební kulisa.

Hudební skupina No Limit

Kapela No Limit hraje ve vlastních úpravách klasický rock. V repertoáru nechybí skladby od Led Zeppelin, Jimiho Hendrixe, Janis Joplin, Pink Floyd, Beth Hart a Joe Bonammasy, Carlose Santany atd.

Kapela je díky repertoáru vhodná nejen do klubů, ale také na nejrůznější akce, které pořádají města, obce – na venkovní festivaly, pivní slavnosti, oslavy atd.

Petr Spálený tribute band

Nejde o to Petra Spáleného kopírovat nebo napodobovat, i když projekt je postaven na částečně podobné hlasové dispozici leadera skupiny. Jde o to, že Petr Spálený nemůže koncertovat všude, a jeho příznivců je hodně – proto jim chceme s tímto repertoárem jít naproti. Vždyť řada jeho písniček doslova zlidověla.

A protože jsme zjistili, že to funguje – publikum jde s kapelou od první sklady Dáma při těle přes největší hity Kdybych já byl kovářem, Obyčejný muž … přes blok oddechových „dětských“ písní – Lady, Josefína, Peggy – až po finále Šedesátý léta, Až mně andělé a Trápím se trápím (což je skladba, kterou si zazpívají už všichni) – rádi bychom tento koncertní projekt nabídli i vám – potenciálním pořadatelům a potenciálním nebo stávajícím fandům a fanynkám písní Petra Spáleného.

Marathon Band

Žánrově neomezená kapela MARATHON BAND má dlouhou historii. Její počátky sahají až do roku 1982, kdy ji založil zpívající bubeník a stálý frontman kapely Dušan Mathon. Kapela získala bohaté zkušeností z působení ve Švýcarsku, Rakousku, Holandsku, Německu, Itálii, Polsku a dalších zemí, kde pokaždé nadchli publikum. Mimořádná interpretační úroveň, originální hudební aranžmá, široký repertoár, bohaté využití dechových nástrojů a vlastní technické vybavení řadí skupinu mezi nejvyhledávanější hudební tělesa v republice.

Marathon band zaručuje kvalitní produkci současné klasické i moderní taneční hudby, v repertoáru má však také skladby z oblasti lidové hudby, rocku, soulu a jazzu. Bezesporu největší devizou kapely zůstává po léta bezvadný kontakt s publikem, pro který si získala již mnoho příznivců. Marathon Band doprovází při svých vystoupeních také zpěváka Laďu Kerndla a na pódiích se setkal s mnoha hvězdami nejen naší, ale i zahraniční hudební scény.

Solisté – zpěvačky

Heidi Janků

Zpěvačku Heidi Janků není potřeba představovat. Pokud chcete, aby se vaše společnost dobře bavila, je to správná volba. Heidi Janků to dokáže pěkně rozjet, zazpívá nejen všem dobře známé písničky, ale i ty, které jsou na posledním CD+DVD Heidisky. Heidi Janků nabízí různé druhy pořadů, komorní i pod širým nebem, solo i v kombinaci s dalšími účinkujícími, ale ve všech zpívá, tančí a moderuje.

Irena Kousalová

Irena Kousalová se představuje jako zpěvačka populárních písní a současně i jako muzikálová zpěvačka. V oblasti populární hudby se pohybuje na českých a slovenských pódiích převážně s převzatými písněmi a zčásti s tvorbou vlastních dvorních autorů. Doménou zpěvačky je muzikál, zpívá muzikálové písně, s kterými vystupuje a zároveň v muzikálu zpívá. Vystupuje s předními českými orchestry – s Orchestrem Václava Hybše absolvuje již několikátou sezonu předvánočních koncertů, dále spolupracovala se skupinou Golem, Orchestrem Karla Vlacha, Posádkovou hudbou Praha a Orchestrem Josefa Hlavsy. Vydala CD duetů s Michalem Hudečkem, v roce 2008 vydala solové CD Trochu jiná.

Taneční vystoupení

Fiach Bán – skupina irských tanců

Fiach bán je taneční skupina, která vznikla v říjnu roku 2005. Název je v Gaeilge (Irštině) a znamená "Bílý havran" nebo "Bílý krkavec". Pokud se zeptáte proč Fiach bán, dostanete od každého člena skupiny jiné, leč vždy originální vysvětlení. Tím nejjednodušším bude asi to, že se nám to prostě líbí. Působíme v Olomouci v rámci občanského sdružení Fiach bán - skupina irských tanců, o. s.

Spojuje nás láska k irské hudbě a chuť naučit se na ni tancovat. Věnujeme se tancům v měkkých botách (soft shoes) i irskému stepu (hard shoes). Od vzniku skupiny na sobě intenzivně pracujeme. Tančíme pod vedením Ronana Morgana, T.C.R.G. - učitele certifikovaného mezinárodní komisí irského tance - a s jeho svolením se od roku 2007 pravidelně účastníme mezinárodních soutěží v irském tanci konaných po celé Evropě a zaznamenáváme zde významné úspěchy.

Spolek elegantních dam – historický tanec a přehlídka historických kostýmů

Spolek elegantních dam funguje od roku 1994 a v současné době má 9 členek. Od počátku je stěžejním bodem jejich programu přehlídka historických kostýmů od gotiky až po 30. léta 20. století. Při vystoupeních mívá velký úspěch také přehlídka historického spodního prádla. Spolek se zabývá i historickými tanci. Nejžádanější je kankán, ve kterém se snaží navodit atmosféru let, ve kterých začal v Paříži získávat své první příznivce.

Všechny šaty, ve kterých dámy vystupují, si šijí samy a dle možností se snaží dodržovat nejen soudobé střihy, ale I materiály, se kterými pracují.

Vystoupení Spolku elegantních dam můžete nejčastěji vidět na plesech, country bálech, městských slavnostech i jiných společenských akcích.

Travesti show

Fryna Girls

Skupina vznikla v Brně před více než 15ti lety. Zakladatelé původním povoláním kadeřník, vizážista, krejčí a tanečník spojili své umělecké schopnosti a tak vznikla komická parta lidí, která spolupracuje se známými hvězdami showbyznysu (Bořek Slezáček, Josef Náhlovský, Vladimír Hron, Martin Zounar, Vladimír Čech, Laďa Kerndl, Michal David, Josef Laufer, Lucie Vondráčková a různé skupiny).

V současnosti vystupují Alexis, Gina, Michele a Dave jako zástupce mužských rolí.

Skupina vystupuje na akcích soukromých i veřejných (např. ples radia KissHady, pro radio Krokodýl nebo pro CK Sunny Days v Bratislavě).

Co znamená Fryna Girls?

Fryna - byla vzdělaná starořecká krasavice
Girls - dívka, tanečnice
volně preloženo "hezké holky"

ARTUM - umělecká a hudební agentura Olomouc

Kontaktní formulář